Opakowania

Bormioli Rocco Pharma Business Unit

W trosce o zdrowie naszych partnerów, we wszystkich naszych suplementach stosujemy opakowania renomowanej firmy Bormioli Rocco Pharma Business Unit.

Bormioli Rocco P.B.U. posiada certyfikaty ISO 9001: 2008 i ISO 15378. Ta ostatnia certyfikacja gwarantuje, że działalność i organizacja miejsc produkcyjnych jest zgodna z międzynarodowymi standardami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) w odniesieniu do pierwotnego opakowania produktów leczniczych. Firma Bormioli Rocco P.B.U. otrzymała również certyfikat zgodności z dyrektywą europejską 93/42 EWG dotyczącą wyrobów medycznych

Asortyment firmy Bormioli Rocco P.B.U. to szeroka gama opakowań plastikowych dla sektora farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego.  Opierają się na wysoce wyrafinowanych materiałach i technologiach, które gwarantują stabilność chemiczną, precyzje wymiarów i odporność mechaniczną … nie zapominając o praktycznych i projektowych czynnikach.

Firma wciąż wdraża rygorystyczne procedury produkcyjne i stale inwestuje w technologie i urządzenia; Począwszy od zapewnienia czystości pomieszczeń, co zapobiega możliwości zanieczyszczenia na poziomie cząsteczkowym aż po coraz wydajniejsze i wyrafinowane systemy kontroli.

Ponadto firma jest zarejestrowana w międzynarodowych organach kontrolnych, takich jak FDA dla rynku Stanów Zjednoczonych, TPP dla Kanady i SDA dla Chin.

Od ponad 40 lat Bormioli Rocco P.B.U. wykorzystuje standardowe żywice plastyczne, w tym PET, PP, PE, PEN w celu zapewnienia jakości opakowań trafiających na rynek.

Wszystkie plastikowe materiały użyte przez Bormioli Rocco poddawane są uważnej i skrupulatnej procedurze homologacji. Nadają się do kontaktu z żywnością zgodnie z informacjami zawartymi w Farmakopei Europejskiej. Opakowania te są BPA free, czyli są wolne od Bisfenolu A.

Tworzywa sztuczne stosowane przez Bormioli Rocco mogą być poddawane recyklingowi poprzez zniszczenie termiczne i odzyskiwanie energii.